fbpx

El Fraikin comença una temporada diferent, en la que no disputarà competició europea i, per contra, podrà centrar-se en la lliga i la copa amb un calendari més espaiat

El Fraikin i la seva plantilla fa anys que fan les delícies de l'afició. Amb una gran part de jugadors de la casa, l'aposta principal del club, suportada amb jugadors de fora per a posicions puntuals, els de Rama ofereixen una proposta més que apassionant per a la temporada vinent. Combinen expertesa, amb jugadors que són un clàssic a la lliga, com Antonio García, Marc Garcia o Figueras, amb jugadors joves que ja són molt més que promeses de l'handbol a nivell internacional, com Pol Valera, Ian Tarrafeta o Adrià Martínez. Tots ells, juntament amb puntals de l'equip com Gassama, Oswaldo, Márquez o Guàrdia, i els recentment incorporats Pol Sastre i Nicolàs Bonanno fan del Fraikin una aposta de present i futur. 

Plantilla del Fraikin

PORTERIA | Marc Guàrdia, Pol Sastre i Nil Guiteras

EXTREM ESQUERRE | Edgar Pérez i Adrià Martínez

LATERAL ESQUERRE | Antonio García i Nicolàs Bonanno

CENTRAL | Borja Lancina, Pol Valera i Ian Tarrafeta

LATERAL DRET | Oswaldo Dos Santos Maestro i Alex Márquez

EXTREM DRET | Mamadou Gassama i Sergi Franco

PIVOT | Adrià Figueras i Ivan Popovic 

ESPECIALISTA DEFENSIU | Marc Garcia

 

Calendari de competició

  • 1a Jornada S-07/09/19 Frigoríficos Morrazo - Fraikin BM. Granollers 
  • 2a Jornada S-14/09/19 Fraikin BM. Granollers - Viveros Herol BM. Nava 
  • 3a Jornada S-21/09/19 Liberbank Cantabria Sinfín - Fraikin BM. Granollers 
  • 4a Jornada S-28/09/19 Fraikin BM. Granollers - ABANCA Ademar León 
  • 5a Jornada S-05/10/19 Barça - Fraikin BM. Granollers
  • 6a Jornada S-12/10/19 Fraikin BM. Granollers - BM. Benidorm 
  • 7a Jornada S-19/10/19 Ángel Ximénez-Avia P.G. - Fraikin BM. Granollers 
  • 8a Jornada S-02/11/19 Fraikin BM. Granollers - Helvetia Anaitasuna 
  • 9a Jornada S-09/11/19 Bidasoa Irún - Fraikin BM. Granollers 
  • 11a Jornada S-23/11/19 Recoletas At.Valladolid - Fraikin BM. Granollers 
  • 12a Jornada S-30/11/19 Fraikin BM. Granollers - Liberbank Cuenca
  • 13a Jornada X-04/12/19 Fraikin BM. Granollers - Quabit Guadalajara
  • 14a Jornada S-07/12/19 Fertiberia Puerto Sagunto - Fraikin BM. Granollers 
  • 15a Jornada X-11/12/19 Fraikin BM. Granollers - BM. Logroño La Rioja
  • 14-15/11/19 Final4 Copa Asobal
  • 16a Jornada S-08/02/20 Fraikin BM. Granollers - Frigoríficos Morrazo
  • 17a Jornada S-15/02/20 Viveros Herol BM. Nava - Fraikin BM Granollers
  • 18a Jornada S-22/02/20 Fraikin BM. Granollers - Liberbank Cantabria Sinfín
  • 19a Jornada S-29/02/20 ABANCA Ademar León - Fraikin BM. Granollers
  • 20a Jornada S-14/03/20 Fraikin BM. Granollers - FC Barcelona
  • 21a Jornada S-21/02/20 BM. Benidorm Fraikin BM. Granollers
  • 22a Jornada S-28/03/20 Fraikin BM. Granollers - Ángel Ximénez-Avia P.G.
  • 23a Jornada X-01/04/20 Helvetia Anaitasuna - Fraikin BM. Granollers
  • 24a Jornada S-04/04/20 Fraikin BM. Granollers - Bidasoa Irún
  • 6-8/04/20 Final4 Copa del Rey 
  • 25a Jornada S-25/04/20 Bada Huesca - Fraikin BM. Granollers
  • 26a Jornada S-02/05/20 Fraikin BM. Granollers - Recoletas At. Valladolid
  • 27a Jornada S-09/05/20 Liberbank Cuenca - Fraikin BM. Granollers
  • 28a Jornada X-13/05/20 Liberbank Cuenca - Quabit Guadalajara
  • 29a Jornada S-16/05/20 Fraikin BM. Granollers - Fertiberia Puerto Sagunto 
  • 30a Jornada X-20 o S-23/05/20 BM. Logroño La Rioja - Fraikin BM. Granollers

banner-festesoci2018-CAT